Ze dřeva se budou stavět také bytové domy

Datum: 2.8.2017
Prezentace k veletrhu FORARCH

Někoho na dřevostavbách stále odrazuje hořlavost, akustika, životnost, vlhkost, možnost parazitů či plísní. Vlastnosti dřeva ale lákají stále více lidí. Nejen v Česku je zájem o vícepodlažní dřevěné budovy. Možnostmi dřevěných bytových domů se zabývali architekti napříč Evropou. Největší posun v posledních letech zaznamenaly skandinávské země.

 Výstavbě vícepodlažních budov bránila v minulosti legislativa, ale také složitější statika. V České republice je hlavním omezením požární norma, která je z hlediska výšky budov na bázi dřeva legislativně limitována 12 metry. Ty jsou počítány od prvního podlaží po podlahu posledního podlaží.

 I přes všechna legislativní omezení a složitost architektonického návrhu je o výstavbu vícepodlažních dřevěných budov v Česku zájem. A jak to bývá, tam kde je poptávka, je také nabídka. Některé zavedené společnosti, které v Česku již vystavěly nespočet rodinných domů, nabízejí developerům výstavbu dřevěných domů bytových.

 Více informací poskytnout zájemcům o dřevostavbu společností, které budou své stavby, jako každý rok, prezentovat na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH ve dnech 19. až 23. září 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 

Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 je Skupina ČEZ.

ČEKEJTE VÍC NEŽ JEN ELEKTŘINU NEBO PLYN

Že ČEZ vstoupil se svými zákazníky do 21. století, dokazují jeho inovativní produkty a služby. Ať si zákazníci vyberou jakkoli velké vylepšení domácnosti, vždy dostanou řešení, které ohleduplněji využívají energie, zvyšují komfort zákazníků a snižují chytře výdaje. Na kompletní nabídku produktů se můžete podívat na www.cez.cz/sluzby.

 

Aktuality

23.5.2022

Webinář o novinkách v dotacích pro fotovoltaiku, tepelná čerpadla a solární termiku

Webinář připravený Komorou OZE ve spolupráci se SFŽP ČR a členskými asociacemi AVTČ, CAFT a ČSSE.
30.9.2021

Konference Vytápění Třeboň 2021

Prestižní setkání topenářů se uskuteční v prostorách kongresového centra Roháč v Třeboni ve dnech…

více novinek...

TECHNICKÝ SKÚŠOBNÝ ÚSTAV Piešťany, š.p.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Strojírenský zkušební ústav,s.p.

ITC Zlín

Solar Academy