Seminář ČSSE na veletrhu For Arch 2019

Datum: 15.7.2019
Dne 20.9.2019 pořádá ČSSE seminář Solární systémy - obnovitelný zdroj úspor, který bude součástí doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2019.

Seminář Solární systémy - obnovitelný zdroj úspor proběhne dne 20. 9. 2019 od 13.30 do 15.30 v sále č. 3 na veletrhu FOR ARCH 2019. 

Solární termické systémy přinášejí úsporu nákladů, energie a emisí jak v novostavbách, tak v rekonstrukcích. Oproti fotovoltaickým systémům jsou třikrát účinnější, a proto vyžadují daleko menší plochu střechy. Jsou zcela ekologickým zdrojem tepla, nicméně nikdy nenahrazují zcela stávající zdroj tepla pro ohřev vody nebo vytápění. Proto je důležitá vhodná kombinace s ostatními zdroji tepla, aby přínos byl efektivní.

Program semináře:

Tomáš Matuška (ČSSE) – Solární energie v souvislostech

Jiří Kalina (REGULUS)  – Využití sluneční energie v novostavbách - rozumné a efektivní kombinace obnovitelných zdrojů s využitím dotací Nová zelená úsporám a Čistá energie Praha

Marie Bártová (JH SOLAR) – Solární termické systémy pro rekonstrukci vytápění v rodinných domech, kombinace Kotlíkové dotace a Nové zelené úsporám

 

Aktuality

9.12.2019

Statistika tepelných solárních kolektorů

V příštích letech lze opět po dlouhé době očekávat růst na trhu solárních termických kolektorů.
25.9.2019

Seminář ČSSE na veletrhu For Arch 2019

Přednášky ze semináře ke stažení.

více novinek...

TECHNICKÝ SKÚŠOBNÝ ÚSTAV Piešťany, š.p.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Strojírenský zkušební ústav,s.p.

ITC Zlín

Solar Academy