Seminář ČSSE na veletrhu For Arch 2019

Datum: 15.7.2019
Dne 20.9.2019 pořádá ČSSE seminář Solární systémy - obnovitelný zdroj úspor, který bude součástí doprovodného programu veletrhu FOR ARCH 2019.

Seminář Solární systémy - obnovitelný zdroj úspor proběhne dne 20. 9. 2019 od 13.30 do 15.30 v sále č. 3 na veletrhu FOR ARCH 2019. 

Solární termické systémy přinášejí úsporu nákladů, energie a emisí jak v novostavbách, tak v rekonstrukcích. Oproti fotovoltaickým systémům jsou třikrát účinnější, a proto vyžadují daleko menší plochu střechy. Jsou zcela ekologickým zdrojem tepla, nicméně nikdy nenahrazují zcela stávající zdroj tepla pro ohřev vody nebo vytápění. Proto je důležitá vhodná kombinace s ostatními zdroji tepla, aby přínos byl efektivní.

Program semináře:

Tomáš Matuška (ČSSE) – Solární energie v souvislostech

Jiří Kalina (REGULUS)  – Využití sluneční energie v novostavbách - rozumné a efektivní kombinace obnovitelných zdrojů s využitím dotací Nová zelená úsporám a Čistá energie Praha

Marie Bártová (JH SOLAR) – Solární termické systémy pro rekonstrukci vytápění v rodinných domech, kombinace Kotlíkové dotace a Nové zelené úsporám

 

Aktuality

14.8.2023

Desatero pro výběr fototermického systému

ČSSE jako součást Komory OZE spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu představila nové…
31.3.2023

Konference Vytápění Třeboň 2023

Prestižní setkání topenářů se uskuteční v prostorách kongresového centra Roháč v Třeboni ve dnech…

více novinek...

TECHNICKÝ SKÚŠOBNÝ ÚSTAV Piešťany, š.p.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Strojírenský zkušební ústav,s.p.

ITC Zlín

Solar Academy